Białko, wapń i inne ważne składniki mleka JOGO

Mleko to skarbnica wielu składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Mleko JOGO to dobre źródło białka – podstawowego budulca organizmu. Białko mleka zawiera pełną kompozycję zestawu aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm nie potrafi sam wyprodukować. Dodatkowo kazeina zawarta w mleku pozytywnie wpływa na nawilżenie i jędrność skóry.

Bardzo ważnym pierwiastkiem występującym w mleku JOGO jest wapń. Jest to budulec kości i zębów, który bierze także udział w krzepnięciu krwi oraz prawidłowym funkcjonowaniu nerwów i mięśni. Jedna szklanka mleka pokrywa ok. 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń. Potas i magnez – kolejne ważne pierwiastki – pozytywnie wpływają na nasze serce oraz poprawiają kurczliwość mięśni. Cynk jest pierwiastkiem, który dba o naszą skórę, włosy i paznokcie. Przyspiesza on również gojenie się ran. Dodatkowo w mleku znajduje się także fosfor, od którego zależy przyswajalność wapnia. Fosfor jest również składnikiem kości i zębów oraz bierze udział w przemianie węglowodanów, tłuszczów i białek.

W mleku JOGO znajdziesz także magnez i potas oraz NNKT, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które biorą udział w metabolizmie cholesterolu, rozszerzają naczynia krwionośne, działają przeciwzapalnie, pobudzają regenerację skóry i odpowiadają za jej nawilżenie. Nasze mleko zawiera również wiele witamin, przede wszystkim witaminę A – ważny antyutleniacz, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wzroku i zdrowie skóry. Mleko firmy JOGO zawiera też witaminę D, która zapobiega krzywicy i poprawia wchłanianie wapnia, witaminę B12 , która odpowiada za produkcję czerwonych krwinek, a także witaminy C, D, E, K, PP.

Zachęcamy do picia mleka firmy JOGO

Mleko zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym osteoporozy, nadciśnienia tętniczego, raka jelita grubego i choroby niedokrwiennej serca. Powinniśmy wypijać około 2-3 szklanki tego napoju dziennie. Co ważne, można spożywać mleko pod różnymi postaciami np. jako kakao, latte, zupa mleczna, z płatkami, z ziarnami zbóż, pod postacią jogurtów, serów czy twarożku. Każdy znajdzie więc w ofercie firmy JOGO produkt mleczny, który najlepiej będzie odpowiadał jego potrzebom.

Warto dodać, że mleko już w starożytności było doceniane za bogactwo składników odżywczych, było także uważane za symbol luksusu i bogactwa. Kleopatra ceniła w mleku jego składniki pielęgnacyjne i używała go do kąpieli. Współcześnie mleko także jest wykorzystywane do produkcji kosmetyków, takich jak balsamy, żele pod prysznic czy kremy.

Zachęcamy więc do picia mleka firmy JOGO, nie tylko z okazji Światowego Dnia Mleka. Smacznego!