Ciesz się wspaniałym smakiem lodów bez obaw! Lody bez laktozy to nowość na rynku, która skierowana jest do osób z uczuleniem na ten składnik.

Nietolerancja laktozy diagnozowana jest dziś u wielu osób. Najczęściej rozwija się ona u dorosłych – to wtedy organizm zaczyna tracić swoją zdolność do prawidłowego trawienia cukrów mlecznych przez niewystarczające działanie enzymu laktazy. Szacuje się, że w Polsce na nietolerancję laktozy cierpi nawet około 1/4 osób dorosłych.

Wśród głównych objawów nietolerancji laktozy znajdują się bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, duże ilości gazów, kolki czy mdłości, które pojawiają się po wypiciu czy zjedzeniu produktów zawierających laktozę, na przykład mleka, śmietanki, serków, serów i innych produktów mlecznych.

Specjalne produkty bez laktozy – bezpieczne dla osób z nietolerancją

Aktualnie na rynku można znaleźć szeroką gamę specjalnych produktów spożywczych bez laktozy, które przeznaczone są dla osób z nietolerancją tego składnika.

Wśród produktów wolnych od laktozy znajdują się między innymi mleko, jogurty, śmietany, serki, sery, masła. Dodatkowo, osoby z nietolerancją laktozy mogą również wybrać dla siebie specjalne lody bez laktozy – to nowość na polskim rynku, która sprawdzi się idealnie na gorące lato!

Lody bez laktozy produkowane są ze śmietanki, która nie zawiera laktozy, dlatego też są one bezpieczne dla osób, u których pojawiają się nieprzyjemne objawy po zjedzeniu produktów mlecznych z laktozą.

Wypróbuj lody śmietankowe w polewie czekoladowej na patyku bez laktozy „Bambino”!

Jeśli także uwielbiasz lody, ale masz uczulenie na laktozę, wypróbuj lody na patyku bez laktozy „Bambino”!

To wyśmienite lody śmietankowe w polewie czekoladowej, które przygotowywane są z najwyższej jakości śmietanki z mleka polskich krów, która poddawana jest specjalnemu procesowi redukcji laktozy. Lody te nie zawierają żadnych sztucznych polepszaczy, wypełniaczy i utwardzaczy.

Dzięki lodom bez laktozy każdy, kto ma nietolerancję tego składnika, może jeść je bez niebezpieczeństwa nieprzyjemnych symptomów!