Zdrowotne właściwości maślanki JOGO

Maślanka to produkt powstający… przy produkcji masła. Zawiera ona jednak wiele cennych składników, takich jak wapń, magnez, żelazo, fosfor, potas, sód i cynk. Maślanka firmy JOGO powstaje w wyniku fermentacji mleka pasteryzowanego pozyskanego od polskich krów. W swoim składzie ma oprócz witamin i pierwiastków także kwas mlekowy oraz cenne bakterie probiotyczne, które mają korzystny wpływ na nasz układ trawienny, a w szczególności pracę jelit. Co ważne, maślanka JOGO jest niskokaloryczna i lekkostrawna – średnia wartość energetyczna maślanki luksusowej JOGO to 40 kcal w 100g produktu!

Maślanka JOGO świetna nie tylko na upały!

W gorące dni chętnie sięgamy po kolorowe, gazowane napoje. To wielki błąd, ponieważ dostarczają one organizmowi sporo cukru i pustych kalorii. My zachęcamy do zastąpienia słodkich napojów właśnie maślanką! Jest ona świetnym napojem chłodzącym, dobrze gasi pragnienie i świetnie nawadnia organizm. Jest ona także często stosowana w różnych dietach jako niskokaloryczna przekąska, która szybko i na długo zaspokoi głód. Warto dodać, że maślanka to produkt alkalizujący, czyli odkwaszający organizm. Świetnie sprawdzi się także przy odwodnieniu u dzieci spowodowanym biegunką lub wymiotami – nawodni organizm i dostarczy ważnych bakterii probiotycznych, dzięki którym flora bakteryjna jelit powróci do normy po zatruciu.

Maślanka JOGO niezastąpiona w kuchni!

Nasza maślanka to produkt, który możesz spożywać w postaci pysznego i zdrowego napoju – prosto z butelki. Możesz ją także wykorzystać w wielu przepisach. Świetnie zastąpi mleko, wzbogaci smak koktajli i owocowych smoothies, a także smak domowych ciast, gofrów czy naleśników. Klasyka to młode ziemniaczki z koperkiem podane z dodatkiem maślanki. Ten „wszechstronny” napój mleczny świetnie sprawdzi się także jako marynata do mięs – zapobiegnie ich wysychaniu w piekarniku!

Pielęgnacja ciała przy pomocy maślanki JOGO.

Warto dodać, że maślanka może być stosowana nie tylko”od wewnątrz” jako pyszny i odżywczy napój. Możemy ją stosować także „od zewnątrz” jako domowej roboty naturalny kosmetyk, dzięki któremu nasza skóra stanie się gładsza i bardziej promienna. Pamiętajcie także, że maślanka JOGO będzie idealna na złagodzenie oparzeń słonecznych, jeśli przesadzimy z opalaniem.
Jak widać, maślanka JOGO ma wiele zalet. Koniecznie spróbujcie naszych maślanek w nadchodzące wakacje – macie do wyboru dwa smaki: maślankę luksusową i maślankę truskawkową JOGO. Smacznego!